dnes je 25.3.2023

Input:

Definování základních pojmů

16.4.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

6.5.2 Definování základních pojmů

Ing. Leo Tvrdoň, Ph.D., ALog., Ing. Jaroslav Bazala, Ph.D., ALog. a kolektiv autorů

Oblastní sklad (sklady) - sklad, který obsluhuje zákazníky příslušného oblastního prodeje z přilehlých regionů (nejmenší územní celek tvořený jedním, nebo několika okresy).

Kategorie zásob – skupina zásob (jednoznačně definovaných v informačním systému jako materiálové karty nebo kódy komodit), které jsou vymezeny sortimentně a množstevně, případně i hodnotově.

Oblastní sortiment – celofiremně určený sortimentní rozměr kategorie zásob níže uvedené oblastní zásoby, kde se jednotlivé sortimentní položky v dané oblasti oblastního prodeje prodávají minimálně v určené četnosti nebo sem patří z marketingových důvodů (jsou nabízeny místní konkurencí nebo jsou součástí nové nabídky) s podmínkou umístitelnosti ve skladech.

Divizní sortiment – celofiremně určený sortimentní rozměr kategorie zásob níže uvedené divizní zásoby, kde se jednotlivé sortimentní položky v dané oblasti divize prodávají minimálně v určené četnosti s podmínkou umístitelnosti ve skladech divize.

Centrální sortiment – celofiremně určený sortimentní rozměr kategorie zásob níže uvedené centrální zásoby, kde se jednotlivé sortimentní položky v ČR prodávají minimálně v určené četnosti, množství, nebo ji z obchodních

Nahrávám...
Nahrávám...