dnes je 31.1.2023

Input:

Osvědčení profesní způsobilosti řidičů - cizinců z EU

15.3.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Můžeme zaměstnávat řidiče - cizince z EU - a zda musí mít profesní osvědčení, když toto osvědčení máme v Česku jako jediní ze státu EU?

Odpověď:

Řidič motorového vozidla musí mít řidičský průkaz a být držitelem příslušného řidičského oprávnění, jak je uvedeno v ustanovení § 80 zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Motorové vozidlo zařazené do skupiny vozidel C1, C1+E, C, C+E, D1, D+E, D nebo D+E, může

Nahrávám...
Nahrávám...