dnes je 10.12.2022

Input:

Má dopravce nárok na uhrazení marného nájezdu podle Úmluvy CMR?

28.4.2020, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Dotaz:

Kde je prosím v Úmluvě CMR, kdy a za jakých podmínek má dopravce nárok na uhrazení marného nájezdu?

Odpověď:

Úmluva CMR problematiku „marného nájezdu“ explicitně neupravuje a ponechává jí obecné národní právní úpravě náhrady škody – české právo upravuje otázky náhrady škody příslušnými ustanoveními občanského zákoníku ČR.

V určitých konkrétních případech se dopravce může dovolávat např. ustanovení čl. 16, odst. 1 Úmluvy CMR,

Nahrávám...
Nahrávám...