dnes je 21.4.2024

Input:

Kontroly v silniční dopravě

13.12.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:49:51

V rámci semináře budou probrána níže uvedená témata, jejichž pochopení vede ke kvalitnějšímu poskytování dopravních služeb. Účastníci se seznámí také s právy a povinnostmi, které se týkají silničního provozu a kontrol v silniční dopravě, a to jak ze strany řidičů či dopravců, tak ze strany kontrolních orgánů.

Kapitoly videa

Seminář určen pro:

řidiče, a to jak řidiče z povolání tak další řidiče, kteří se chtějí seznámit s některým z bodů obsahu; provozovatele nákladní i osobní přepravy; majitele nebo ředitele dopravních společností;

Obsah semináře:

 1. Co se kontroluje?
 2. Označení vozidla podnikatele v silniční dopravě
 3. Použité vozidlo
 4. Vybavení vozidla doklady
 5. Tachograf
 6. Záznamy z běžného dne a záznamy za předchozí období nebo potvrzení řidiče
 7. Doby řízení - denní, týdenní, 14ti-denní
 8. Bezpečnostní přestávky
 9. Doba odpočinku - denní, týdenní
 10. Porušení dohody ADR
 11. Zbylé body protokolu
 12. Výsledky kontrol řidičů v nákladní dopravě
 13. Přestupky a pokuty

Lektor:

Ing. Jiří Novotný

pracuje v oboru silniční dopravy nepřetržitě od roku 1973 na různých funkcích. Od roku 1997 je pracovníkem Centra dopravního výzkumu, což je veřejná výzkumná organizace. Zde se podílel například na zpracování metodik pro Ministerstvo dopravy. Jednalo se zejména o metodiku kontroly dodržování doby řízení, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku nebo o odhalování manipulace se záznamovým zařízením.

Podílel se také na přípravě kontrolních pracovníků v souvislosti s nasazení digitálních tachografů. Je členem autorského kolektivu příručky „Autodoprava“.

Lektor

Ing. Jiří Novotný

Ing. Jiří Novotný

Na různých funkcích v oboru silniční dopravy pracuje nepřetržitě od roku 1973. Od roku 1997 je pracovníkem Centra dopravního výzkumu, veřejné výzkumné organizace. Podílel se například na zpracování metodik pro Ministerstvo dopravy. Jednalo se zejména o metodiku kontroly dodržování doby řízení, bezpečnostních přestávek a doby odpočinku nebo o odhalování manipulace se záznamovým zařízením. Podílel se také na přípravě kontrolních pracovníků v souvislosti s nasazení digitálních tachografů.

Nahrávám...
Nahrávám...